POTENCJALNE KORZYŚCI MEDYCZNE CBG

POTENCJALNE KORZYŚCI MEDYCZNE CBG

Wyniki badań dotyczący terapeutycznych korzyści CBG są jeszcze stosunkowo nowe i rzadkie w porównaniu z ilością informacji dostępnych na temat THC i CBD jednak wstępne analizy są bardzo obiecujące

· Receptory endokannabinoidowe są powszechne w strukturach oczu i co ciekawe badania pokazują ,że CBG jest szczególnie skuteczny w leczeniu jaskry, ponieważ zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe . Jest silnym środkiem rozszerzającym naczynia krwionośne i ma działanie neuroprotekcyjne.

· W doświadczeniach na zwierzętach z udziałem myszy stwierdzono, że CBG skutecznie zmniejsza stan zapalny charakterystyczny dla nieswoistego zapalenia jelit. · W 2015 roku odkryto ,że CBG chroni neurony u myszy z chorobą Huntingtona, która charakteryzuje się zwyrodnieniem komórek nerwowych w mózgu.

· CBG wykazuje wielki potencjał w walce z rakiem. W szczególności wykazano, że CBG blokuje receptory powodujące wzrost komórek rakowych. W jednym z badań wykazano, że hamuje wzrost komórek raka jelita grubego u myszy, spowalniając w ten sposób wzrost raka okrężnicy. · Europejskie badania dowodzą, że CBG jest skutecznym środkiem przeciwbakteryjnym, szczególnie przeciwko opornym na

metycylinę szczepom bakterii Staphylococcus aureus (MRSA) opornym na kilka klas leków. Od lat pięćdziesiątych XX wieku miejscowe preparaty konopi były skuteczne w infekcjach skóry, ale naukowcy w tamtym czasie nie byli świadomi składu chemicznego rośliny.

· W 2017 roku naukowcy wykazali,że oczyszczona forma CBG w celu usunięcia delta-9 THC była bardzo skutecznym środkiem pobudzającym apetyt . Może to prowadzić do nowej, niepsychotropowej opcji terapeutycznej w przypadku kacheksji , zaniku mięśni i ciężkiej utraty wagi obserwowanej w późnym stadium raka i innych chorób.

· W badaniu, w którym oceniano wpływ pięciu różnych kannabinoidów na skurcze pęcherza, CBG sprawdził się najlepiej w hamowaniu skurczów mięśni, więc może być przyszłym narzędziem w zapobieganiu zaburzeniom czynności pęcherza.

Naukowcy są podekscytowani tymi wstępnymi wynikami CBG i promują przyszłe badania z samym CBG lub CBG w połączeniu z innymi kannabinoidami i terapiami w leczeniu wielu chorób. Ponieważ nie jest psychotropowy, CBG ma obiecujący szeroki zakres potencjalnych zastosowań nie tylko w przypadku wyżej wymienionych problemów, ale także jako środek przeciwbólowy, terapia łuszczycy i jako lek przeciwdepresyjny.